My Team

Participating countries since 1984


These countries have participated in the tournament since 1984:

Albania - Algeria - Argentina - Armenia - Australia - Austria - Azerbajdjan - Bangladesh - Belarus - Belguim - Boliva - Bosnia - Brazil - Bulgaria - Burkina Faso - Canada - Chile - Columbia - Cypern - Czech Republic - Denmark - Dominican Republic - El Salvador - England - Equador - Eritrea - Estonia - Faroe Island - France – Fiji Island - Germany -  Georgia - Ghana - Gibraltar - Greece - Guatamala - Haiti - Holland - Honduras - Hungary - India - Iraq - Ireland - Iceland - Israel - Italy - Kenya – Letvia - Liechtenstein - Lithuania - Luxembourg - Madagascar - Malaysia - Malawi - Malta - Morocco - Mexico - Moldova - New Zealand - Nigeria – Northern Ireland - Norway - Palestine - Paraguay - Peru - Philippines - Poland - Portugal - Romania - Russia - Schwitzerland - Scotland - Slovakia - Slovenia - Spain - St. Lucia - Sweden – South Africa - Swaziland - Taiwan - Thailand -  Turkey - Ukraine - United Arab Emirates - USA - Venezuela - Wales - Zambia

 

 

Finals since 2000

Finals 2017:

B19: TSV Abbehausen (GER) - Frederikshavn fI (DEN) 1 - 2

B17: Stars 'n Stripes (USA) - CMC (MOR) 1 - 2

B16: Klepp IL (NOR) - Isenbüttel (GER) 2 - 1

B15: Subiaco (AUS) - Scandia United (USA) 3 - 0

B14: Bornholm Elite (DEN) - Foot Generation (POR) 5 - 4

B14 (8): FK Mjølner (NOR) - Rival Molde (NOR) 0 - 4

B13: Bornholm Elite (DEN) - FK Mjølner (NOR) 1 - 0

B12: La Academia (GUA) - Gibraltar FA (GIB) 7 - 4

B11: Himmelev Veddelev (DEN) - Cantelao (PER) 1 - 0

G18: Right to Dream (GHA) - Team Odense Q (DEN) 1- 0

G16: Lekstorp IF (SWE) - Eiger FK (NOR) 5 - 3

G14: Team Odense Q (DEN) - Marin FC (USA) 3 - 1

G13: Marin FC 1 (USA) - Marin FC 2 (USA) 6 - 5

 

Finals 2016:

B19: Bangsbo Freja (DEN) - Frederikshavn fI (DEN) 0-1

B17: Dallas Texans Soccer Club (USA) - LEFIS (Argentina) 2-0

B16: Aalgaard FK:1(Norway) - CMC (Morocco) 2-0

B15: Frederikshavn fI:1(DEN) - Aalgaard FK (Norway) 1-3 

B14: Dallas Texans Soccer Club (USA) - IF Skjold Sæby (DEN) 6-1

B13: Liverpool FC Academy (ENG) - LAS ROZAS (Spain) 2-1

B12: Dinamo Minsk (Belarus) - CMC (Morocco) 5-3

B11: Cantolao (Peru) - Spartak-Novosibirsk (Russia) 4-2

B10: Bangsbo Freja (DEN) - Himmelev-Veddelev (DEN) 2-1

G18: Dallas Texans Soccer Club (USA) - Eiger FK (Norway) 6-7 pe

G16: Bjerkreim IL (Norway) - Scandia United Soccer (USA) 0-4

G15: Kolding Q (DEN) - San Francisco Seals:1 (USA) 3-2

G14: Marin FC (USA) - Gasteizkak (Spain) 1-0

G13: Marin FC (USA) - NSA (USA) 4-1


Finals 2015:

B19: Frøyland IL (NOR) - Understed IF (DEN) 1-4

17:Frederikshavn FI - Mercedarios (SPAIN) 1-3

B16: Mercedarios (SPAIN) - Karanba (BRA) 1-2

B15: Enköpings SK (SWE) - Mercedarios (SPAIN) 0-3

B14: Frederikshavn FI (DEN) - Store Bergan IL (NOR) 0-2

B13: Reading FC (ENG) - Skjold Sæby (DEN) 11-0

B12: SK Vard Haugesund (NOR) - Reading FC (ENG) 0-6

B11: FK Fyllingsdalen (NOR) - Makati FC (Phillipines) 1-6

B10: Frederikshavn FI (DEN) - SFK Sparta (RUS) 2-1

G OPEN: Gasteizko Neskak - Bangsbo Freja (DEN) 6-1

G18: IK Zenith (SWE) - Eiger FK (NOR) 5-0

G16: Frederikshavn FI (DEN) - Gasteizko Neskak 2-0

G15: Kvissel/Ravnshøj (DEN) - Bjerkreim FK (NOR) 1-4

G14: Team 10 (DEN) - MG/BK (DEN) 3-1

G13: Marin FC (USA) - EGIF (DEN) 3-4

Finals 2014:

B19: FFI (DEN) - Haugesund FK (Norway) 0-2

B17: Understed (DEN) - Huddinge IF (Sweden) 2-1

B16: Almafuerte (Argentina) - Strikers FC (USA) 3-0

B15: Tucuman (Argentina) - Intercups (Mexico) 4-1

B14: Sollentuna (Sweden) - STA Bremerhaven (Germany) 2-0

B13: STA Bremerhaven (Germany) - FFI (DEN) 0-3

B12: Intercups (Mexico) - NSA (USA) 15-0

B11: AaB (DEN) - Cantolao (Peru) 2-6

B10: Real Billdal (Sweden) - Bangsbo (DEN) 0-2

G19: DHF (DEN) - FFI (DEN) 3-4

G17: Ytterby IS (Sweden) - FFI (DEN) 2-1

G16: Tvååker/Galtabäck (Sweden) - SUSA (USA) 3-0

G15: Eiger FK (Norway) - IK Frisco (Sweden) 2-0

G14: SUSA (USA) - Eiger FK (Norway) 8-0

G13: Fredericia (DEN) - Team 10 (DEN) 0-5

G12: Kvissel/Ravnshøj (DEN) - NSA (USA) 1-5

 

Finals 2013:

B19: FFI (DEN) - Bremerhaven (Germany) 2-4

B17: Bremerhaven (GER) - FFI (DEN) 1-0

B15: FFI (DEN) - CEF Tucuman (Argentina) 2-0

B14: Dallas Texans (USA) - FFI (DEN) 6-0

B13: Marin FC (USA) - CEF Tucuman (Argentina) 0-2

B12: Mare Nostrum (Spain) - CA Intercups (Mexico) 2-1

B11: AD Cantolao (Peru) - Mare Nostrum (Spain) 2-1

B10: KB (Denmark) - Fyllingsdalen (Norway) 3-2

G19: Karanba (Brazil) - Näsets SK (Sweden) 1-0

G17: FFI (DEN) - NSA (USA) 

G15: FFI (DEN) - NSA (USA) 5-0

G14: Benson soccer (USA) - IFK Kalmar (Sweden) 4-0

G13: Benson Soccer (USA) - Marin FC (USA)

G12: NSA (USA) - FFI (Denmark) 5-1

 

2012:

B19: Eiger FK (Norway) - Åkra IL (Norway) 0-1

B17: AD Cantolao (Peru) - Frederikshavn fI (Denmark) 2-1 

B16: EF Soyapango (El Salvador) - Al-Quads Cup (Palestine) 2-1

B15: Sogndal Fotball /Norway) - Skjold Sæby (Denmark) 1-3

B14: San Francisco Seals (USA) - Bremerhaven (Germany) 0-1

B13: Frederikshavn fI (Denmark) - Eiger FK (Norway) 5-2

B12: Roman Tulis (Canada) - Frederikshavn fI (Denmark) 6-3

B11: Frederikshavn fI (Denmark) - Bangsbo Freja (Denmark) 5-1

B10: National Soccer Academy (USA) - RKS (Poland) 2-1

G19: FC Flora Tallinn (Estonia) - Bangsbo Freja (Denmark) 3-0

G16: Åkral IL(Norway) - Førde IL (Norway) 0-2

G15: IK Gautiod (Sweden) - Tikkurilan Palloseura (Finland) 1-0

G14: Marin FC 1 (USA) - Marin FC 2 (USA) 5-4

G13: Eiger FK (Norway) - Frederikshavn fI (Denmark) 2-1 

 

2011:

B18 AD Cantolao (PER) - Karanba (BRA) 0 - 1 

B16 Karanba (BRA) - Åkra IL (NOR) 3 - 4 pe 

B15 FK Mjölner (NOR) - SG Sacavenese (POR) 1 - 2 

B14 Dallas Texans (USA) - STD Bremerhaven (GER) 5 - 1 

B13 STD Bremerhaven (GER) - Roman Tulis (CAN) 2 - 0 

B12 Dynamo Murmansk (RUS) - F.f.I Fodbold (DEN) 1 - 3 

B11 Älvsjö AIK (SWE) - Dallas Texans (USA) 2 - 0 

G17 SPKL Hardhaus (NOR) - Förde IL (NOR) 4 - 2 

G15 Förde IL (NOR) - Tvååker/Galtabäck (SWE) 1 - 3 

G14 Marin FC (USA) - Benson Soccer (USA) 0 - 1 

G13 Hovås/Billdal (SWE) - Flint IL (NOR) 3 - 0 

G12 NSA (USA) - F.f.I Fodbold (DEN) 7 - 6 

 

2010:

B18 Förde IL (NOR) - Karanba (BRA) 2 - 0 

B16 Flint IL (NOR) - Stars n' Stripes (USA) 3 - 1 

B15 EF Soyapango (SLV) - Tååker/Galtabäck (SWE) 3 - 1 

B14 IL Eiger (NOR) - CS Atletico Arad (ROM) 2 - 0 

B13 Vake-WIT (GEO) - Club J.B.M (COL) 0 - 3 

B12-7 STD Bremerhaven-2 (GER) - STD Bremerhaven (GER) 14 - 3 

B11 IFK Norrköping (SWE) - Elmshorner MT (GER) 2 - 5 

G18 Stuvsta IF (SWE) - IL Eiger (NOR) 3 - 1 

G16 Vadstena GOIF (SWE) - SPKL Hardhaus (NOR) 1 - 0 

G15 LDB FC Malmö (SWE) - IL Eiger (NOR) 1 - 0 

G14 Marin FC (USA) - Stars n' Stripes (USA) 3 - 0 

G13 Eneby BK (SWE) - Darlington Fusion S.C. (CAN) 0 - 5 

 

2009:

B18 Karanba (BRA) - Swit-Raszyn (POL) 2 - 0

B16 Club Murumbi (MEX) - AD Cantolao (PER) 2 - 0

B15 Vänersborgs FK (SWE) - Trollhättans FK (SWE) 2 - 0

B14 STD Bremerhaven (GER) - Bele Barkaby FF (SWE) 0 - 1

B13 Roman Tulis (CAN) - STD Bremerhaven (GER) 1 - 0

B12-11 Säby IF Skjold (DEN) - Bangsbo Freja (DEN) 3 - 0

B12-7 Dinamo Murmansk (RUS) - STD Bremerhaven (GER) 4 - 2

B11 STD Bremerhaven (GER) - CEF 18 (ARG) 5 - 4

G18 Trygg/Lade SK (NOR) - F.f.I (DEN) 1 - 0

G16 Södra Sandby IF (SWE) - HooGee (FIN) 3 - 2

G15 Vadstena GOIF (SWE) - Benson Soccer (USA) 3 - 2

G14 Marin FC (USA) - Benson Soccer (USA) 1 - 0

G13 Södra Sandby IF (SWE) - C.E. Sant Gabriel (ESP) 0 - 4

 

2008:

B18 Karanba (BRA) - FK Fauske/Sprint (NOR) 9 - 0

B16 Stars n' Stripes (USA) - Förde IL (NOR) 1 - 0

B15 Bjarg IL (NOR) - STD Bremerhaven (GER) 2 - 1

B14 Örgryte IS (SWE) - America Satelite (MEX) 2 - 1

B13 Odivelas FC (POR) - Roman Tulis (CAN) 2 - 0

B12-11 F.f.I (DEN) - STD Bremerhaven 0 - 1

B12-7 Lichterfelder FC (GER) - STD Bremerhaven 7 - 1 

B11 Bangsbo Freja (DEN) - SWIT Warzawa (POL) 4 - 2

G19 F.f.I (DEN) - Ry SK (DEN) 0 - 2

G16 Marin FC (USA) - La Porta Soccer (USA) 2 - 1

G15 Marin FC (USA) - Egnahems BK (SWE) 1 - 0

G14 Boo FF (SWE) - Benson Soccer (USA) 5 - 4

G13 Benson Soccer (USA) - Roman Tulis (CAN) 4 - 3 

 

2007:

B18 Dröbak Frogn (NOR) - IFK Uddevalla (SWE) 1 - 2

B16 Förde IL  - Nueva Generacion (COL) 1 - 5

B15 Vake-WIT (GEO) - Brann SK (NOR) 0 - 2

B14 Brann SK (NOR) - Smörås (NOR) 4 - 2

B13 Roman Tulis (CAN) - Örgryte IS (SWE) 1 - 0

B12-11 F.f.I (DEN) - STD Bremerhaven 2 - 3

12-7 FC Spartak Novosibirsk (RUS)   STD Bremerhaven (GER) 3 - 1

B11 Kent Elite (ENG) - STD Bremerhaven (GER) 1 - 6 

G19 Barkarö SK (SWE) - Baune SK (NOR) 3 - 0

G16 Slettaelva SK (NOR) - Sogndal Fotball (NOR) 0 - 1

G15 Korsnäs IF FK (SWE) - Skara FC (SWE) 4 - 2

G14 Benson Soccer (USA) - Eriksbergs IF (SWE) 2 - 1

G13 Stocksunds IF (SWE) - Benson Soccer (USA) 0 - 1

 

2006:

B18 Chiparamba Great Eagles (ZAM) - Viimsi NJK (EST) 2 - 0

B16 AD Cantolao (PER) - Ålgård FK (NOR) 1 - 0

B15 Löv-Ham (NOR) - Örgryte IS (SWE) 1 - 4

B14 MTZ Ripo (BLR) - Brann SK (NOR) 3 - 1

B13 Löv-Ham (NOR) - Brann SK (NOR) 4 - 0

B12-11 Örgryte IS (SWE) - Hammarby IF FF (SWE) 1 - 4

B12-7 FC Järfälla (SWE) - STD Bremerhaven (GER) 4 - 0

B11 MTZ Ripo (BLR) - Spartak Novosibirsk (RUS) 6 - 5

G18/19 NASA Select (USA) - F.f.I (DEN) 2 - 0

G16 Mariebo IK (SWE) - Marin FC (USA) 2 - 5

G15 Eksjö Fotboll (SWE) - Tingsryds FF (SWE) 0 - 4

G14 Stars n' Stripes (USA) - Benson Soccer (USA) 0 - 1

G13 Janstorps AIF (SWE) - NSA (USA) 0 - 4 

 

2005:

B18 LTS Bremerhaven (GER) - Chiparamba Great Eagles (ZAM) 0 - 2

B16 FC Brasov (ROM) - CJSKA (BFA) 3 - 0

B15 Örgryte IS (SWE) - MTZ Ripo (BLR) 9 - 8 (pen)

B14 La Academia FC (GUA) - Örgryte IS (SWE) 1 - 0

B13 Torpedo Moscow (RUS) - MTZ Ripo (BLR) 4 - 1

B12-11 Dinamo Moscow (RUS) - F.f.I (DEN) 9 - 0

B12-7 Brann SK (NOR) - La Academia FC (GUA) 6 - 4

B11 OSC Bremerhaven (GER) - STD Bremerhaven (GER) 0 - 2

G19 Cottage Grove Celtics SC (USA) - Kattem IL (NOR) 4 - 1

G16 Piteå IF (SWE) - Onsala BK (SWE) 2 - 0

G15 Husie IF (SWE) - Skara FC (SWE) 2 - 1

G14 Lindsdals IF (SWE) - F.f.I (DEN) 4 - 0

G13 Roman Tulis (CAN) - Benson Soccer (USA) 5 - 6 (pen) 

 

2004:

B19 LTS Bremerhaven (GER) - Dröbak/Frogn IL (NOR) 1 - 3

B18 Storhamar Fotball (NOR) - Askims IK (SWE) 1 - 6

B16 Förde IL (NOR) - FC Dinamo Minsk (BLR) 10 - 9 (pen)

B15 Viking FK (NOR) - DCHP Lokomotiv (RUS) 0 - 1

B14 Chiparamba Great Eagles (ZAM) - Örgryte IS (SWE) 4 - 0

B13 ACBB Paris (FRA) - Fagersta Södra (SWE) 0 - 1

B12-11 Hammarby IF FF-2 - Hammarby IF FF-1 0 - 1

B12-7 Spartak Zvezdnyi (RUS) - Club Olympic Vincennois (FRA) 2 - 1

B11 Azalea BK (SWE) - Spartak Novosibirsk (RUS) 8 - 0

G19 Millenium SC (USA) - FC Edel Minsk (BLR) 4 - 0

G16 Öjersjö IF (SWE) - IFK Höganäs (SWE) 4 - 6

G15 Asker FK (NOR) - P18 IK (SWE) 2 - 3

G14 Stabaek Fotball (NOR) - Hertzöga BK (SWE) 0 - 2

G13 Rönninge/Salem Fotboll (SWE) - IFK Täby (SWE) 0 - 1

 

2003:

B19 Förde IL (NOR) - Stabaek Fotball (NOR) 2 - 0

B18 Chiparamba Great Eagles (ZAM) - LTS Bremerhaven (GER) 3 - 0

B16 Dinamo Minsk-2 (BLR) - Dinamo Minsk-1 (BLR) 3 - 0

B15 Kungshamns IF (SWE) - Torpedo Moscow (RUS) 1 - 3

B14 IF Sylvia (SWE) - BK Häcken (SWE) 0 - 3

B13 LTS Bremerhaven (GER) - Lokomotiv Moscow (RUS) 1 - 2

B12-11 Hammarby IF FF (SWE) - Atletico Arad (ROM) 2 - 0

B12-7 Sussex Youth FC (ENG) - STD Bremerhaven (GER) 1 - 2

B11 Köge BK (DEN) - CSS Gloria Arad (ROM) 1 - 2

G19 CE Sant Gabriel (ESP) - Soccer America (USA) 1 - 2

G16 Onsala BK (SWE) - Azalea BK (SWE) 2 - 1

G15 Polar Bears (CAN) - Kungsbacka BI (SWE) 0 - 1

G14 New Jersey Flames (USA) - Benson Soccer (USA) 0 - 1

G13 Roman Tulis School (CAN) - Benson Soccer (USA) 0 - 1

 

2002:

B19 F.f.I (DEN) - Levanger DK (NOR) 0 - 1

B18 Chiparamba Great Eagles (ZAM) - Team Kosova (ALB) 4 - 0

B16 Swaziland NT (SWZ) - AC Inter (ESP) 1 - 0

B15 BK Forward (SWE) - AC Inter (ESP) 0 - 1

B14 Eneby BK (SWE) - Strömstorps IK (SWE) 0 - 4

B13 Club Generation (MAD) - Hammarby IF FF (SWE) 4 - 0

B12-11 AIK-1 (SWE) - AIK-2 (SWE) 1 - 2

B12-7 Ham Kam (NOR) - Bremerhaven (GER) 6 - 2

B11 Panevezys FC (LIT) - FC Shevardeni (GEO) 1 - 2

G19 Rennebu (NOR) - Vojens BI (DEN) 2 - 0

G16 Hovås/Billdal (SWE) - Vendelsö IK (SWE) 0 - 3

G15 Bondsjöhöjden (SWE) - Adolfsbergs IK (SWE) 0 - 2

G14 Tyresö FF (SWE) - Östra Deje IK (SWE) 0 - 1

G13 Benson Soccer (USA) - Västerhaninge IF (SWE) 5 - 0  

 

2001:

B19 F.f.I (DEN) - FK Bosna Sarajevo (BIH)) 3 - 0

B18 Chiparamba Great Eagles (ZAM) - F.f.I (DEN) 0 - 1

B16 Fylligen IL (NOR) - Ottestad IL (NOR) 2 - 3

B15 LESS Bremerhaven (GER) - Trelleborgs FF (SWE) 8 - 7 pen.

B14 Bromstens IK (SWE) - Lokomotiv Moscow (RUS) 0 - 1

B13 Strömstorp IK (SWE) - Mathare United (KEN) 0 - 5

B12-11 Örgryte IS (SWE) - Lokomotiv Moscow (RUS) 2 - 0

B12-7 N. American Allstars (USA) - Necaxa (MEX) 0 - 2

B11 FC Spartak Novosibirsk (RUS) - LTS Bremerhaven (GER) 6 - 0

G19 N.W Allstars (USA) - Millenium Soccer (USA) 0 - 4

G16 Wales NT (WAL) - Långemåla IF (SWE) 2 - 3

G15 C.E. San Gabriel (ESP) - Maryland Wolfpack (USA) 3 - 1

G14 IFÖ Bromölla IF (SWE) - Kuang Fu Girls (TPE) 0 - 3

G13 Tulis School (CAN) - Triangeln IK (SWE) 5 - 1 

 

2000:

B19 F.f.I (DEN) - Trygg Lade SK (NOR) 4 - 0 

B18 High Plain Drifters (USA) - Örgryte IS (SWE) 0 - 5 

B16 Åsane IL (NOR) - Karlskrona AIF (SWE) 3 - 1 

B15 Haiti 2006 (HAI) - LTS Bremerhaven (GER) 0 - 1 

B14 JFC Mazeikiai (LIT) - Ferencvarosi TC (HUN) 1 - 0 

B13 Ferencvarosi TC (HUN) - Billdals BK (SWE) 2 - 0 

B12-11 Billdals BK (SWE) - Djurgårdens IF (SWE) 0 - 3 

B12-7 Hanvikens SK (SWE) - STD Bremerhaven (GER) 3 - 1 

B11 Balfour Park (SAF) - Vake Wit (GEO) 2 - 1 

G19 High Plain Drifters (USA) - Björgum IL (NOR) 1 - 0 

G16 Sätra SK (SWE) - Billdals BK (SWE) 0 - 1 

G15 Adolfsbergs IK (SWE) - Carol Stream Panthers (USA) 4 - 5 pen 

G14 Benson Soccer (USA) - Harbor FC (USA) 2 - 1 

G13 Skogås-Trångsunds FF (SWE) - Nova Select (USA) 0 - 3 

Cup No. 1 - Fodboldvej 7 - DK-9900 Frederikshavn - Denmark - Phone: +45 2683 9955 - Mail: info@cupno1.com